Stosowane są powszechnie w wielu różnych instalacjach oraz sprzętach hydraulicznych – węże, inaczej przewody hydrauliczne posiadają rozległe zastosowanie w wielu branżach. Aby przygotować potrzebne węże, wykonuje się proces polegający na ich zakuwaniu.
Kiedy trzeba zakuwać węże?
Węże hydrauliczne muszą działać pod wysokim ciśnieniem, dlatego też muszą one odpowiednio zabezpieczać przesył czynników roboczych. Gdy będą wykonane ze zbyt słabych materiałów lub też będą niewłaściwie wykończone, w takiej sytuacji mogą spowodować poważne usterki.
By zapobiegać takim właśnie sytuacjom, wykonuje się zakuwanie węży. Pod tym terminem znajduje się proces polegający na przygotowaniu węża hydraulicznego do pracy w instalacji czy urządzeniu poprzez wykonanie w nim końcówek, czyli inaczej zakuć.
Dlaczego zakuwanie węży jest tak ważne?
W instalacjach hydraulicznych ciśnienie dochodzi nawet do kilkuset barów. Wobec tego wtedy, gdy węże nie będą właściwie wykończone, może dojść do pojawienia się przecieków, a nawet niebezpiecznych wybuchów.
Poprzez zakuwanie węży uzyskują one właściwe wykończenie. Wąż może wtedy zostać podłączony do konkretnych instalacji albo urządzeń i bezpiecznie przesyłać czynniki robocze, na przykład powietrze, gazy techniczne, wodę czy oleje.
Komu zlecić zakuwanie węży?
Do otrzymania zakutego węża wyposażonego w odpowiednie końcówki wcale nie trzeba kupować specjalistycznego sprzętu, na przykład prasy. Teraz można zlecić je zewnętrznym firmom.
Takie usługi oferowane także z dojazdem do klienta. Wtedy nie trzeba w ogóle udawać się do siedziby firmy, która przeprowadza zakuwanie węży. Jej pracownik przyjedzie z odpowiednim sprzętem pod wskazany adres, żeby wykonać niezbędne prace. To duże udogodnienie dla każdej firmy, w której pracują urządzenia i instalacje hydrauliczne.
Podsumowując, gdy konieczne jest zakuwanie węży, w takim przypadku już teraz można zapoznać się z dostępnymi ofertami w danym mieście, a potem od razu skontaktować się z firmą świadczącą tego typu usługi.